Noderīga lasāmviela

Mana personīgā pieredze un ieteikumi, praktiski padomi un filozofiskas pārdomas.


Loading

Kā izvēlēties galvas rotu

Galvas rotas jeb fascinatori un mini cepures ir vienkāršs un skaists veids kā papildināt svētku tērpu. Tomēr ir vairākas lietas, kas jāņem vērā, lai veidotos saskaņots kopējais tēls. Šajā rakstā dalīšos personīgajā pieredzē un ieteikumos, kā izvēlēties piemērotu galvas rotu vai mini cepuri.

Galvas rota un tērps

Pirms izvēlies galvas rotu, uzvelc svinīgajam notikumam paredzēto apģērbu un apavus, uzliec rotaslietas. Pavēro sevi spogulī, pievēršot uzmanību krāsām, formām, materiālu tekstūrai. Strādājot ar individuālajiem pasūtījumiem, es mudinu klientes izvēlēties tādus galvas rotas modeļus un materiālus, lai kaut kas no iepriekš minētā – krāsas, formas, tekstūra – parādītos arī galvas rotā. Tādejādi galvas rota organiski iekļausies kopējā tēlā.

Ļoti nozīmīgu lomu spēlē arī aksesuāri – apavi, rokassomiņa, rotaslietas. Manā pieredzē ir gadījumi, kad līgavas galvas rotu izvēli nosaka nevis kleita, bet kurpes. Ja galvas rotai ir paredzēti kādi spoži, dekoratīvi elementi, ir labi, ja tos var pieskaņot rotaslietām – sudraba vai zelta krāsa, pērles vai kristāliņi u.tml.

Ja tavam tērpam ir izmantoti audumi ar izteiksmīgiem un pamanāmiem zīmējumiem, rakstiem, labāk piestāvēs vienkāršāka galvas rota ar skaidrām, elegantām līnijām, izmantojot vienu vai divas krāsas.

Izvēloties galvas rotu, der paturēt prātā teicienu “less is more!” jeb “jo mazāk, jo labāk!”.

Arī tērpa garumam ir nozīme. Garām, apjomīgām vakarkleitām labāk piestāvēs lielas, izteiksmīgas galvas rotas, platmales, savukārt mazās mini cepurītes labāk iederēsies kopā ar kokteiļkleitu vai kostīmu.

Ir labi, ja galvas rotas materiālus vari pieskaņot gadalaikam. Vēsajiem gadalaikiem piestāvēs tādi materiāli kā filcs, vilnas un citi “silti” audumi, savukārt siltajiem gadalaikiem raksturīgas galvas rotas no vieglākiem materiāliem – “pari-sisal”, “sinamay” rotātas ar šifona, zīda un citu vieglu audumu dekoriem. Tomēr jāsaka, ka rotām, kas paredzētas valkāšanai iekštelpās, “sinamay” un “pari-sisal” izvēlas visās sezonās, mainās tikai materiālu krāsas – pavasarī/ vasarā tie ir pasteļtoņi un košas krāsas, savukārt rudenī/ ziemā priekšroka tiek dota tumšām, piesātinātām krāsām.

Galvas rotas ir arī lielisks veids kā izcelt tērpa stilu, izvēlētā modes laikmeta iezīmes – minimālisms, romantisms, 20. gadi u.tml.

Galvas rotas krāsas

Visbiežāk manas klientes vēlas pieskaņot galvas rotu tērpa krāsai. Ir situācijas, kad tas ir būtiski, tomēr es iedrošinu klientes izvēlēties atšķirīgu krāsu, kas papildina tērpu, piešķir tam “odziņu”. Visbiežāk galvas rotas krāsa tiek pieskaņota kurpju, rokassomiņas vai kāda cita aksesuāra krāsai.

Košu krāsu tērpam vislabāk piestāvēs galvas rotas košās krāsās, savukārt maigām pasteļkrāsām piestāvēs galvas rotas līdzīgos vieglos krāsu toņos. Svarīgi ir saskaņot baltās krāsas toni tērpā, aksesuāros un galvas rotā. Ja tērpā ir izmantota koši balta krāsa, izvairies no krēmkrāsas, bēšiem toņiem galvas rotā – tie izskatīsies netīri salīdzinot ar koši balto krāsu tērpā.

Iegādājoties galvas rotas internetā, galvas rotas krāsu tonim pievērs īpašu uzmanību. Fotogrāfijā krāsa var izskatīties nedaudz atšķirīga no tās toņa dzīvē. Ja šaubies par galvas rotas krāsu toni, labāk sazinies ar tirgotāju. Ja nav iespējams tikties klātienē, nepieciešamības gadījumā, es saviem klientiem nosūtu krāsu toņu kartes, papildu fotogrāfijas ar galvas rotu citā apgaismojumā kā arī sniedzu paskaidrojumus, lai labāk raksturotu krāsas toni.

Galvas rotas novietojums - labā puse, kreisā puse, jebkura puse?

Iegādājoties gatavu galvas rotu, pievērs uzmanību, kurā galvas pusē to ir paredzēts valkāt. Es savā cepuru interneta veikalā produkta aprakstā vienmēr norādu, ja galvas rota vai cepure ir gatavota valkāšanai noteiktā galvas pusē. Protams, ir galvas rotas, kuras var likt jebkurā galvas pusē, bet vairumā gadījumu galvas rotu rotājumi un stiprinājumi ir izkārtoti tā, lai galvas rota izskatītos lieliski valkājot noteiktā galvas pusē. Ja pasūti īpaši tev gatavotu galvas rotu, informē cepuru meistari, kurā galvas pusē rotu plāno likt.

Nav īpaši noteikumi, kas diktētu galvas rotas novietojumu. Lielbritānijā vairums dāmu galvas rotas valkā labajā pusē, bet mana pieredze rāda, ka katra sieviete novērtē, kura ir viņas „šokolādes puse”, un tajā pusē arī liek galvas rotu. Ja sievietei ir matu celiņš, tad galvas rota parasti tiek likta tā, lai nosegtu celiņu.

Ir tikai viens noteikums galvas rotas novietojumam – līgavas galvas rotas tradicionāli tiek liktas galvas kreisajā pusē.

Tā kā līgava pie altāra atrodas līgavainim pie kreisās rokas, tad, lai galvas rota lieki netraucētu pārim cieši blakus stāvot, to liek kreisajā pusē. Turklāt šādi sanākušie viesi var labāk apbrīnot līgavas skaisto rotu 😉

Galvas rotu stiprinājumi

Galvas rotai jeb fascinatoram ir ne vien labi jāizskatās un jāpapildina tavs tērps, bet tam ir arī jābūt ērtam un viegli uzliekamam. Fotogrāfijā esmu parādījusi biežāk izmantotos galvas rotas stiprinājumus. Šajā rakstā savukārt vari uzzināt kādās situācijās ieteicams izmantot katru no stiprinājuma veidiem.

Iegādājoties gatavu galvas rotu pievērs uzmanību kāds ir tās stiprinājuma veids un, ja vēlies citu stiprinājumu, sazinies ar tirgotāju. Ir situācijas, kad stiprinājuma veidu iespējams vienkārši nomainīt, bet ir galvas rotas, kurām stiprinājuma nevar nomainīt un tad nepieciešams gatavot jaunu galvas rotu pēc individuāla pasūtījuma.

Galvas rotu izgatavošanas laiks

Reizēm izšķiroša nozīme ir tam, cik ātri galvas rota ir pieejama. Vairums cepuru meistaru piedāvā gatavo galvas rotu kolekciju. Iegādājoties galvas rotu internetā, pievērs uzmanību preces aprakstam, vai tevis izvēlētā rota ir pieejama uzreiz, vai arī tiek gatavota pēc pasūtījuma. Galvas rotu izgatavošanas laiks cepuru meistariem var būt ļoti atšķirīgs – no pāris dienām līdz vairāk nekā mēnesim. Turklāt Ziemassvētku/ Jaungada svinību laikā kā arī kāzu sezonā vasarā, galvas rotu izgatavošanas laiks var būt garāks. Gatavojoties nozīmīgam notikumam – kāzas, kāda īpaša balle – savlaicīgi sazinies ar izvēlēto cepuru meistaru.

Mana pieredze rāda, ka 1-2 mēneši pirms nozīmīgā notikuma/ pasākuma ir laiks, kurā iespējams realizēt vispārdrošākās ieceres. Protams, ir situācijas, kad galvas rotu pēc individuāla pasūtījuma iespējams izgatavot arī nedēļas ietvaros, bet tad jārēķinās ar ierobežotu krāsu toņu un materiālu klāstu.

Šie ir mani ieteikumi, kā veiksmīgi izvēlēties galvas rotu, fascinatoru, mini cepuri. Ceru, ka tev tie noderēs, izvēloties rotu tavam īpašajam pasākumam 🙂

Individuālie pasūtījumi
Cepuru un galvas rotu veikals

Leave a Comment