Noderīga lasāmviela

Mana personīgā pieredze un ieteikumi, praktiski padomi un filozofiskas pārdomas.


Loading

Galvas rotu stiprinājumi

Latvijā galvas rotu valkāšanas ieradumi vēl tikai lēnām veidojas un daudziem nav īsti skaidrs, kuru no galvas rotu stiprinājuma veidiem izvēlēties, ar ko tie atšķiras. Cepurnieki izmanto dažādas viltības, lai skaistās galvas rotas jeb fascinatori droši turētos uz galvas. Šajā rakstā iepazīstināšu ar biežāk lietotajiem galvas rotu stiprinājumiem un paskaidrošu kādās situācijās katru labāk izvēlēties.

Matu stīpiņa (1.)

Šis ir viens no ērtākajiem un izplatītākajiem galvas rotu stiprināšanas veidiem. Nav nepieciešami daudzi paskaidrojumi kā šo stiprinājumu lietot J Savā darbā izmantoju vairākus matu stīpiņu veidus atkarībā no galvas rotas modeļa un klienta vajadzībām: ar audumu apvilkta stīpiņa galvas rotas krāsā, metāla stīpiņa vai ar rokām darināta stīpiņa, kas apvilkta ar tillu klienta matu krāsai pietuvinātā tonī. Pēdējo stīpiņas veidu visvienkāršāk ir paslēpt matos. Kad vien galvas rotas modelis to pieļauj, matu stīpiņu piestiprinu ar elastīgā diega cilpiņām, tā lai klientam ir iespēja pabīdīt galvas rotu pa matu stīpiņu uz vienu vai otru pusi un atrast ideālo novietojumu.

Manā klientu lokā samērā bieži sastopami cilvēki, kuriem matu stīpiņu valkāšana burtiskā nozīmē rada galvas sāpes. Mans sirsnīgais ieteikums – ja iepriekšējā pieredze ar matu stīpiņām ir bijusi slikta, tad labāk izvairīties no šāda stiprinājuma veida. Arī pati skaistākā galvas rota nespēs sniegt prieku, ja puse svētku būs jāpavada ar sāpošu galvu.

Galvas rotu gumija (3.)

Šo stiprinājumu visbiežāk izmanto mini cepurītēm, t.s. pillbox cepurītēm. Gumija nepieciešama, lai cepurīti cieši piespiestu pie galvas. Ja cepurīte ir lielāka, reizēm tai tiek izmantoti papildu „drošības elementi” – maza ķemmīte un/ vai cilpiņas cepures apakšmalā. Šajā bloga rakstā vari uzzināt kā vienkārši un ērti uzlikt galvas rotu ar gumiju. Līdzīgi kā matu stīpiņas arī galvas rotu gumijas var izmantot vai nu cepures krāsā vai krāsā, kas pietuvināts matu tonim.

Man ļoti patīk šis galvas rotas stiprinājuma veids, jo to ir tik ērti uzlikt un viegli noslēpt matos.

Ķemmīte (4.)

Matu ķemmītes ir viens no stiprinājuma veidiem, ko es savām galvas rotām izmantoju visbiežāk. Ķemmīti viegli ieslidināt matos un tā labi turas. Turklāt labākais ir tas, ka tā pilnībā paslēpjas zem galvas rotas. Esi gatava apkārtējo izbrīnītajiem skatiem – „kā tas vispār turas viņai uz galvas?!” J

Matu sprādzes

Cepurnieki izmanto dažāda izmēra un veidu matu sprādzītes (5., 6., 7., 8.), lai galvas rota būtu ērti piestiprināma. Es visbiežāk izmantoju mazās metāla sprādzītes ar zobiņiem maza izmēra fascinatoriem, lielāka izmēra galvas rotām būs piemērotas gadās sprādzes „knābis”. Matu sprādzīšu priekšrocība ir tā, ka tās ir viegli ielikt un paslēpt zem galvas rotas.

Ieskaties manā nākamajā bloga rakstā uzzini kā vēl papildus nostiprināt galvas rotas, lai tās droši turētos uz galvas.

Leave a Comment