Noderīga lasāmviela

Mana personīgā pieredze un ieteikumi, praktiski padomi un filozofiskas pārdomas.


Loading

Kā izvēlēties līgavas galvas rotu vai cepuri

Tradicionāli plīvurs ir bijis neatņemams kāzu aksesuārs, tomēr arvien vairāk līgavu izvēlas šo rotājumu aizstāt ar cepuri vai fascinatoru, ienesot jaunas vēsmas kāzu modē. Šajā rakstā es esmu apkopojusi sešas vadlīnijas, kas noderēs līgavām, izvēloties galvas rotu savai īpašajai dienai.

Ar ko sākt?

Kā būtu pareizāk sākt sava svētku ietērpa meklējumus – ar kleitu vai galvas rotu? Ja vien līgavai nav padomā kāda īpaša galvas rota, piemēram, paaudzēs mantots ģimenes sieviešu kāzu aksesuārs, ko noteikti ir jāizmanto, es ieteiktu sākt ar kāzu kleitas piemeklēšanu. Izvēloties galvas rotu, ir svarīgi redzēt tērpa dizainu, silueta līniju, krāsu, kā arī auduma faktūru un dekoratīvos elementus. Fascinatoram vai cepurei ir jāpapildina tērps, organiski iekļaujoties kopējā tēlā. Ir jauki, ja galvas rotā var iekļaut kādu elementu, kas sasaucas ar kleitā izmantotajiem rotājumiem, piemēram, mežģīnes, pērļu vai kristāliņu izšuvumus u.tml. Līgavas galvas rotājumam nevajadzētu nomākt vai novērst uzmanību. Lai gan, protams, ir arī līgavas, kuru personībai piestāv (pat prasās) ļoti ekstravagantas galvas rotas.

Kāzu tematika un krāsas

Arvien biežāk jaunais pāris savām svinībām izvēlas kādu noteiktu tematiku vai īpašu krāsu, kas atspoguļojas arī jaunā pāra apģērbā. 50. gadu stilistikā ieturētai līgavas kleitai lieliski piestāvēs šim modes periodam tik raksturīgās pillbox jeb tablešcepurītes ar gaisīgu, t.s. franču plīvuriņu (skat. foto pa labi).

Romantisku līgavas tērpu bohēmiskās noskaņās lieliski papildinās fascinators ar rokām veidoties dabīgā zīda ziediem vai no smalkām stieplītēm un kristāliņiem veidots līgavas vainadziņš vai matu rotas. Pēdējā laikā arvien vairāk līgavas ir savaldzinājis 20. gadiem raksturīgais krāšņais Art Deko stils. Art Deko līgavas tērpam var izvēlēties dažāda veida galvas rotas, sākot ar mirdzošām matu lentām vai stīpiņām ar kristāliem, spalvām un franču plīvuriņiem un beidzot ar greznām cloche jeb zvanveida līgavas cepurēm, kas tik bieži manāmas 20. gadu modes vēstures fotogrāfijās.

Līgavas fascinatori un cepures paver arī plašās iespējas kā tradicionāli gaišajā līgavas tērpā ienest krāsas. Fascinatora vai cepures pamatni var veidot baltu vai krēmkrāsas, savukārt rotājumiem izvēlēties krāsainus akcentus – spalvas, pērlītes, ziedus u.tt. Drosmīgākās līgavas savai galvas rotai izvēlas franču plīvuru kādā košā krāsā. Turklāt, galvas rota ir ideāli piemērota, lai tajā iestrādātu arī “kaut ko zilu” vai “kaut ko vecu” vai “kaut ko aizlienētu” 😉

Ko izvēlēties – tradicionālo plīvuru vai fascinatoru?

Ne vienmēr ir nepieciešams izšķirties starp tradīcijām un mūsdienu modes tendencēm. Arvien biežāk līgavas izvēlas klasisku plīvuru laulību ceremonijai baznīcā, bet neformālajai svinību daļai – fascinatoru. Tādējādi līgava var atļauties fascinatorā iekļaut kādus neierastākus, košākus elementus, nebaidoties, ka tas varētu aizskart kāda konservatīvāka kāzu viesa jūtas par to, ko drīkst vai nedrīkst vilk uz laulību ceremoniju. Mans padoms līgavām, kas ir aizrautīgas dejotājas – iegādājoties fascinatoru, izvēlies tādu rotas izmēru un stiprinājuma veidu, kas netraucēs brīvi kustēties, kā arī droši turēsies uz galvas. Izlasi arī manu rakstu Kā droši piestiprināt galvas rotas.

Transformējamās galvas rotas

Visbiežāk tomēr līgavai ir jāizvēlas viena galvas rota, kas iederēsies gan svinīgajā laulību ceremonijā, gan svinību daļā. Šādā gadījumā es ieteiktu izvēlēties transformējamu fascinatoru, t.i. laulību ceremonijā seju piesegt ar plīvuru, ko vēlāk ir iespējams noņemt vai sakārtot tā, ka fascinatora plīvurs netraucē skatu. Transformējami fascinatori ir vieni no pieprasītākajiem līgavas aksesuāriem manā darbnīcā.

Vēl daži padomi par plīvuru

Izvēloties fascinatoru, plīvuram ir vērts pievērst īpašu uzmanību. Minēšu dažus piemērus. Ar punktiņiem vai bez? Līgavu tik iecienītajam retro stilam ļoti piestāv franču plīvuriņš ar koķetajiem punktiņiem. Tas piešķir galvas rotai īpašu noskaņu. Tomēr fotogrāfijās šie mīlīgie punktiņi mēdz “iekārtoties” diezgan neveiksmīgās vietās. Tādēļ, iegādājoties plīvuru ar punktiņiem, palūdz, lai tavs kāzu fotogrāfs vienmēr izvēlas dažādus fotografēšanas leņķus, un tev ir atšķirīgas bildes, no kā izvēlēties.

Ja galvas rotu plāno nēsāt visu kāzu dienu, izvēlies tādu plīvura garumu, kas pārāk neaizsedz skatienu. Visērtākais plīvura garums ir līdz uzacij vai degungalam. Garākus plīvurus var nejauši nosmērēt ar lūpukrāsu, turklāt ēšana ar plīvuru līdz zodam var izvērsties par īstu izaicinājumu.

Galvas rotas nobriedušām līgavām

Man ir bijusi iespēja strādāt ar dažāda vecuma līgavām, sākot ar 20 līdz pat 78 gadiem. Jāsaka, ka diezgan bieži tieši nobriedušās līgavas ir tās, kas izvēlas neparastākas un drosmīgākas galvas rotas. Visbiežāk šīm dāmām tradicionālais plīvurs vairs nav nepieciešams un viņas atļaujas vairāk eksperimentēt ar neparastas formas cepurēm, ko papildina ar nelielu franču plīvuriņu vai arī izteiksmīgiem rotājumiem. Citas līgavas savukārt izvēlas elegantas platmales vai t.s. hatinatorus, t.i. liela izmēra fascinatorus, kas izskatās kā cepures, bet stiprinās ar matu stīpiņu. Manā pieredzē ir arī gana daudz gadījumu, kad līgavas cienījamos gados ir izvēlējušās kāzu tērpu kādā neierastākā krāsā, piemēram, maiga persiku toņa, vecrozā vai dūjas pelēku. Attiecīgi galvas rota arī tiek piemeklēta krāsaina.


Ceru, ka šie ieteikumi tev palīdzēs atrast skaistu galvas rotu tavai īpašajai dienai. Izlasi arī citus manus padomu rakstus:

Kādu galvas rotu izvēlēties ejot uz kāzām – etiķete
Kā izvēlēties galvas rotu
Kā droši piestiprināt galvas rotu

Click edit button to change this text.

Apskatīt kolekciju

Click edit button to change this text.

Pasūtīt galvas rotu

Leave a Comment