Noderīga lasāmviela

Mana personīgā pieredze un ieteikumi, praktiski padomi un filozofiskas pārdomas.


Loading

Kā droši piestiprināt galvas rotu

Galvas rotas jeb fascinatori ir skaisti aksesuāri, kas ikvienam tērpam piešķir „odziņu”. Ne reti no savām klientēm esmu dzirdējusi, ka „fotogrāfijās viss izskatās tik skaisti, bet kā tie turas uz galvas?!”. Tik atbildīgos un svinīgos brīžos kā kāzas vai lielā Ziemassvētku korporatīvā balle vēlies būt pārliecināta, ka izskatīsies lieliski un rotājums uz galvas netraucēs baudīt pasākuma norisi. Šajā rakstā es padalīšos savā personīgajā pieredzē, kā droši nostiprināt galvas rotas, lai īpašo notikumu vari izbaudīt bez raizēm.

Mikro matu gumijas

Mikro gumijas ir viens no vienkāršākajiem veidiem kā nostiprināt galvas rotu. Šis nostiprināšanas veids derēs gan galvas rotām ar ķemmīti, gan ar matu sprādzi. Nostājies pie spoguļa un izvēlies kurā vietā vēlies galvas rotu piestiprināt, paskaties kurā vietā galvas rotai ir piešūta ķemmīte. Vietā, kur ķemmīti stiprināsi matos, izveido 1-3 mazas „peļastes”. Izslidini galvas rotas ķemmīti caur nostiprinātajām matu šķipsnām. Vieglai galvas rotai ar mazu sprādzīti pietiks ar 1 „peļasti”, bet lielākām galvas rotām izveido 2-3 „astītes”.

Šis stiprinājuma veids ir piemērots, ja neplāno veidot vakara frizūru un atstāt matus brīvi vaļā. Mikro gumijas arī palīdzēs droši un nemanāmi nostiprināt galvas rotu ļoti īsu matu īpašniecēm.

Stiprinājumu ar mikro matu gumijām esmu pārbaudījusi neskaitāmas reizes (pat piedalījusies sporta sacensībās ar galvas rotu!). Kamēr vien nemēģināsi nostāties kājām gaisā vai velt kūleņus, tava galvas rota droši paliks savā vietā 😉

Matu sprādzes

Mazās matu sprādzītes ir neaizvietojams palīgs gan frizieru, gan cepurnieku ikdienā. Lai nostiprinātu galvas rotu, paņem divas matu sprādzītes un ieliec tās matos, sakrustojot pa vidu. Šis nostiprināšanas veids derēs gan galvas rotām ar ķemmīti, gan ar matu sprādzi. Atšķirība no mikro gumijām šo nostiprināšanas veidu vari izmantot arī, veidojot vakara frizūru.

Galvas rota ar gumiju

Galvas rotu gumijas izmanto tādiem fascinatoriem, kurus vajag stingri piespiest pie galvas – dažādas mini beretes vai „pūpēža” formas cepurītes. Ir divi veidi kā uzlikt galvas rotu ar gumiju. Tu vari izvēlēties vienkāršo-piņķerīgo veidu – vienkārši uzliec cepurīti uz galvas, aizliec gumiju aiz pakauša galvas lejas daļā un tad kaut kā mēģini gumiju paslēpt matos. Ir arī otrs veids – vienkāršais-kārtīgais 😉 Tas prasīs nelielu sagatavošanos, tomēr rezultāts būs glītāks. SĀKUMĀ sakārto matus uz augšu, un nostiprini ar sprādzi vai ķemmīti, PĒC TAM uzliec cepurīti un sakārto matu gumiju pakauša daļā. Kad gumija ir īstajā vietā, izņem matu sprādzi/ ķemmi un piekārto matu šķipsnas tā, lai matu gumija redzama pēc iespējas mazāk. Ir cepurnieki, kas izmanto īsas gumijas, tomēr es savām galvas rotām lieku tik garu gumiju, lai to var ērti aplikt ar galvu pakauša apakšējā daļā. Iespējams pasūtīt arī cepuru gumiju, kas ir pietuvināta tavai matu krāsai.

Iegādājoties galvas rotu ar gumiju reizēm pamanīsi vēl papildu „drošības elementus” – mini ķemmīti piestiprinātu pie cepures un/ vai cilpiņas galvas rotas apakšmalā. Mini ķemmīte neļaus galvas rotai slīdēt uz priekšu/ atpakaļ. To pašu efektu var panākt arī ar mazajām matu sprādzītēm, ko izver caur cilpiņām galvas rotas apakšā un nostiprina matos.

Matu stīpiņa

Matu stīpiņa ir vienkāršākais veids kā noturēt fascinatoru uz galvas, tomēr padalīšos vēl pāris trikos kā panākt, lai visi pamana tavu galvas rotu, nevis tās stiprinājumu. Viens no veidiem ir izvēlēties ar audumu vai tillu apvilktu matu stīpiņu. Saviem klientiem piedāvāju izgatavot smalku matu stīpiņu, kas ir apvilkta ar klienta matiem pietuvināta toņa tillu. Tomēr reizēm ir jāizdomā kāds veids kā pavisam apslēpt matu stīpiņu. Ieskaties augstāk redzamajā foto – viens no veidiem, līdzīgi kā ar galvas rotas gumiju, ir sakārtot matus uz augšu, uzlikt galvas rotu un pēc tam apslēpt stīpiņu matu šķipsnās. Jo garāki mati, jo vairāk iespējas. Matu stīpiņu vari viegli apslēpt arī nostiprinot matus aizmugurē (skat. foto labajā malā), ja galvas rota būs ap 10cm izmērā, tad matu stīpiņu vispār nevarēs pamanīt 😉

Šie ir mani ieteikumi kā droši nostiprināt jebkuru galvas rotu. Izvēlies sev piemērotāko un izbaudi savu īpašo pasākumu ar jauno galvas rotu.

Leave a Comment