Noderīga lasāmviela

Mana personīgā pieredze un ieteikumi, praktiski padomi un filozofiskas pārdomas.


Loading

Kādu galvas rotu izvēlēties ejot uz kāzām – etiķete

Līgavas māte un līgavaiņa māte, vedējmāte kā arī kāzu viesi arvien biežāk savu svētku tērpu papildina ar kādu galvas rotu. Lai galvas rotas vai cepures izvēle būtu vienkāršāka un neradītu mulsinošus mirkļus, ir noderīgi zināt, ko par cepuru izvēli kāzās saka etiķete.

Lai cepure atbilstu laikam un vietai

Izvēloties galvas rotu vai cepuri, pievērs uzmanību kāzu ielūgumā norādītajai informācijai. Kāzu norises vieta ir viens no noteicošajiem faktoriem, kas ietekmē galvas rotas izvēli. Pikniks pļavā neformālai gaisotnē vai laulību ceremonija baznīcā, balle pilī prasa atšķirīgu tērpa un galvas rotas izvēli. Ir pāri, kas svinībām ir izvēlējušies īpašu tematiku, arī tas sniegs tev noderīgas norādes attiecībā uz galvas rotu. Ja no ielūguma teksta īsti nav saprotams vai un kāda veida galvas rotas/ cepures pasākuma iederēsies, pajautā līgavai/ līgavainim vai tevis izvēlētā galvas rota būs piemērota svinībām.

Ja laulību ceremonija ir plānota baznīcā, etiķete prasa ieturēt klasiskāku, atturīgāku ģērbšanās stilu, un tas ir attiecināms arī uz galvas rotām. Pie klasiskas kleitas vai kostīma labi iederēsies t.s. pillbox jeb tablešcepurīte ar nelielu plīvuru vai kādu citu elegantu akcentu (skat. foto zemāk).

Savukārt laulību ceremonija neformālākos apstākļos pieļauj arī brīvāku izvēli attiecībā uz tērpu un galvas rotu. Izvēlies romantisku kleitu un papildini to ar pieskaņotu fascinatoru (skat. foto zemāk) vai vasarīgu platmali.

Sava nozīme ir arī laulību ceremonijas norises laikam. Viens no nerakstītajiem likumiem ir, jo tuvāk vakaram plānota ceremonija, jo mazāka galvas rota vai cepure jāizvēlas. Piemēram, ja ceremonija ieplānota dienas pirmajā pusē, vari savu svētku tērpu papildināt ar apjomīgāku cepuri, savukārt ja pasākums ieplānots vakarpusē, tad atbilstošs būs neliels fascinators vai tablešcepurīte ar kādu spožu akcentu.

Lai kādu galvas rotu tu izvēlētos, paturi prātā, ka šī ir jaunā pāra Lielā Diena. Krāšņas un ekstravagantas galvas rotas labāk pietaupīt kādam citam notikumam, kad varēsi atļauties būt uzmanības centrā 😉

Cepure līgavas mātei un līgavaiņa mātei

Visbiežāk jaunais pāris pats organizē svinības, šādā situācijā nav īpašu ierobežojumu attiecībā uz galvas rotu izvēli līgavas un līgavaiņa mātei. Tomēr gadījumos, kad svinības organizē līgavas ģimene, nerakstīts likums paredz, ka līgavaiņa mātes cepure nedrīkst būt lielāka un krāšņāka nekā līgavas mātei. Kā pasākuma namamāte līgavas māte var atļauties izvēlēties krāšņu un apjomīgu cepuri vai galvas rotu, savukārt līgavaiņa mātei pieklājas izvēlēties mazāka izmēra galvas rotu, ko var papildināt ar kādiem krāšņiem un neparastiem rotājumiem.

Kad pieklājas noņemt cepuri

Sieviešu fascinatori, galvas rotas vai cepures tradicionāli tiek uzskatīti par tērpa aksesuāriem, ko nav nepieciešams noņemt ienākot iekštelpās, baznīcā vai tml. Atšķirīga situācija gan ir vīriešiem – etiķete prasa, lai, ienākot baznīcā vai citās iekštelpās, vīrietis noņemtu cepuri. Turklāt cepuri pieklājas noņemt arī tiekoties ar dāmu, īpaši sievasmāti 😉

Iegādājoties fascinatoru vai cepuri, pievērs uzmanību, cik izvēlētā galvas rota ir ērta. Pārliecinies vai galvas rota labi turēsies uz galvas, vai matu stīpiņa pārāk nespiedīs. Etiķete paredz, ka dāmas drīkst noņemt savas galvas rotas tikai tad, kad to ir noņēmusi namamāte.

 

 


Uzzini vairāk noderīgu padomu par galvas rotu un cepuru izvēli:

Kā izvēlēties galvas rotu

Kā droši piestiprināt galvas rotu

Leave a Comment