Cepuru darbnīca "RUBINA"

Cepures ir mana kaislība - cepuru darināšanu esmu apguvusi Lielbritānijā, mācoties pie meistares, kas ilgus gadus bija karaliskās ģimenes cepurniece.


Mans stāsts ir par uzdrīkstēšanos un ļaušanos. Uzdrīkstēšanos mainīt ierasto lietu ritumu un ļaušanos nezināmajam. Vēl tas ir stāsts par ticību. Ticību tam, ka, ieklausoties sevī, mēs vienmēr izdarīsim pareizo izvēli.

Beidzot augstkolu un uzsākot darba gaitas nekas neliecināja, ka manā CV parādīsies tik neparasts ieraksts – cepuru meistare, modiste. Vairāk nekā gadu desmitu es pavadīju darbā sabiedrisko attiecību un mārketinga jomā un likās, ka man patika tas, ko es daru. Savukārt vakaros un nedēļas nogalēs es ļāvos savām rokdarbu kaislībām – šuvu, izšuvu, adīju, tamborēju, līmēju, vēru, pērļoju… un saucu tos par saviem radošajiem hobijiem, ko darīju vienkārši prieka pēc. Kādā brīdī mani savaldzināja krāšņās galvas rotas, kas redzamas uz ārzemju žurnālu vākiem un pasākumos ar karalisko ģimeņu piedalīšanos, un es apņēmos apgūt arī cepuru darināšanas prasmes. Pagāja vairāki gadi patstāvīgi studējot profesionālo cepurnieku pamācības, forumus un eksperimentējot.

Par pavērsiena punktu kļuva mans brauciens uz Londonu, kur man bija tas gods un laime satikt savu īsto cepuru darināšanas mākslas skolotāju

Par pavērsiena punktu kļuva mans brauciens uz Londonu, kur man bija tas gods un laime satikt īstu cepuru darināšanas mākslas skolotāju. Turklāt mana skolotāja ir ne vien izcila sava aroda meistare, bet viņa ir arī kādreizējā Lielbritānijas karaliskās ģimenes cepurniece. Ar viņas palīdzību es ne vien pilnveidoju savas prasmes darbā ar dažādiem cepurnieku materiāliem un instrumentiem, bet arī apguvu aroda smalkumus – kā izgatavot tik kvalitatīvas, smalkas cepures un galvas rotas, ko ar prieku valkātu arī karaļnama pārstāves.

Tagad es daru to, ko mīlu – darinu cepures, galvas rotas un citas skaistas lietas savā cepuru darbnīcā „RUBINA”. Darbnīcas nosaukumā esmu apvienojusi savu vārdu un uzvārdu – Rita + Bubina = RUBINA. Nosaukums man atgādina dārgakmeni. Arī manas ar rokām gatavotās cepures un galvas rotas ir kā dārgakmeņi, kas tapuši rūpīgā un pacietīgā darbā spēj izgreznot to valkātāju gan svētkos, gan ikdienā.

Lai tev radoša diena,

Rita Bubina
Cepuru meistare, modiste